Úvod » Erotická nápověda » Mužu při análním sexu otěhotnět – Ano rizika análního sexu?

Mužu při análním sexu otěhotnět – Ano rizika análního sexu?

|
Čas na čtení 7 minuty
pošli příběh přátelům

Anální sex je praxe vkládání penisu, prstů nebo cizího předmětu, jako je vibrátor, do konečníku pro sexuální potěšení. Při vhodných opatřeních je anální sex většinou bezpečný.

Existují však různá potenciální rizika, která nemusí být přítomna při vaginálním nebo orálním sexu. Například řiť se nemůže přirozeně mazat, aby se snížilo nepohodlí a problémy spojené se třením, jako jsou poranění kůže.

Tento článek se bude zabývat některými potenciálními riziky análního sexu a rozptýlí některé mýty spojené s praxí.

Jaká jsou rizika análního sexu

Zvýšené riziko bakteriální infekce

V konečníku chybí buňky, které vytvářejí přírodní lubrikant vagíny. Rovněž nejsou přítomny sliny jako v ústech. Oblast konečníku je také tenčí než pochva.

Nedostatek lubrikace na tenkých tkání zvyšuje riziko prasklinek v konečníku. Některé z těchto prasklinek mohou být velmi malé, ale stále představují riziko. Zajímavé je zjištění, že právě anální sex je sexuální praktikou co chce muž po padesátce od ženy v posteli.

rizika análního sexu
Při praktikování análního sexu je hygiena zásadní

Protože, stolice, která přirozeně obsahuje bakterie, prochází konečníkem a řití při opuštění těla, bakterie mohou potenciálně pronikat kůží skrz tyto prasklinky do organismu.

To zvyšuje riziko análních abscesů, hluboké kožní infekce, která obvykle vyžaduje léčbu antibiotiky .

Jak snížit rizika análního sexu

Aby se tato rizika minimalizovala, měl by člověk podniknout některá preventivní opatření, aby zabránil roztržení kůže:

  1. Použijte lubrikant na vodní bázi k minimalizaci tření způsobeného.
  2. Změňte kondomy, pokud přecházíte z análního na vaginální sex, abyste se vyhnuli zavádění různých bakteriálních forem do každého otvoru.
  3. Pohybujte pomalu, dokud si osoba nezajistí dostatečné mazání.
  4. Pomalu nebo zastavte anální sex, pokud osoba zažívá bolest nebo nepohodlí.

Použití spermicidů může také zvýšit riziko podráždění análu. Lidé by se jim měli vyhýbat během análního sexu.

Pohlavní choroby zvýšené riziko při análním sexu

Protože anální sex může vést k bakteriálním infekcím způsobem, který jsme zmínili výše, může také zvýšit riziko sexuálně přenosných infekcí (STI). Například vzhledem k tomu, že je kůže s větší pravděpodobností roztržena při análním sexu než při vaginálním sexu, existuje větší příležitost k šíření STI.

Mezi příklady patří chlamydie , kapavka , hepatitida , HIV a herpes . Mohou to být dlouhodobé případy, protože mnoho STI pozitivních o své nákaze neví a neléčí se

Podle lékařských odborníků je „anální sex nejrizikovějším sexuálním chováním při přenosu HIV“ ve srovnání s jinými formami sexu, jako je vaginální nebo orální sex.

Jak snížit riziko při praktikování análního sexu

Aby se minimalizovalo riziko přenosu STI, měla by osoba během análního sexu používat kondom.

Můžu při análním sexu otěhotnět
Mnoho lidí se domnívá, že při análním sexu nemůže žena otěhotnět

Měli by jste také věnovat pozornost typu lubrikačního gelu, které používají, protože gely na bázi oleje, jako je vazelína, mohou poškodit latexové kondomy. Lubrikační gely na vodní bázi se bezpečněji používají s kondomy.

Lubrikační gely určené přímo pro anální sex můžete koupit zde.

Odborný článek naznačuje, že použití slin jako lubrikantu je rizikovým faktorem kapavky u mužů, kteří mají sex s muži. V důsledku toho může být použití lubrikačního gelu bezpečnější volbou.

Kondomy nejsou stoprocentně účinné při prevenci pohlavních chorob. Doporučuje se, aby ti, kteří jsou vysoce ohroženi HIV, jako jsou lidé, kteří mají více sexuálních partnerů. Nebo lidé, kteří jsou ve styku s někým, kdo má HIV. By měli zvážili profylaxi před expozicí nebo PrEP. Jedná se o řadu léků, které mohou snížit riziko vzniku HIV u člověka.

Hemoroidy a anální sex

Hemoroidy jsou oblasti krevních cév uvnitř a vně konečníku, které mohou způsobit svědění, mírné krvácení a někdy i bolest.

Zatímco hemoroidy mohou být nepříjemné a bolestivé, lze je snadno léčit a lze jim velmi snadno předcházet.

Anální sex může u některých lidí dráždit stávající hemoroidy. Anální sex sám o sobě však pravděpodobně nezpůsobí hemoroidy, pokud je již člověk neměl.

Není vždy možné zabránit dráždivým hemoroidům při análním sexu, ale použití dostatečného maziva může minimalizovat podráždění.

Můžu při análním sexu otěhotnět

Obyčejný mýtus je, že žena nemůže otěhotnět v důsledku análního sexu. To není úplně pravda, protože sperma může vstoupit do pochvy po análním sexu. I když tento výskyt není pravděpodobný, může se to stát.

Můžu při análním sexu otěhotnět
Při análním sexu je možné otěhotnět

Zvýšené riziko píštěle, vzácná komplikace

Ve velmi vzácných případech je možné, že se prasklinka ve výstelce konečníku zvětší. Lékaři to nazývají trhlinou nebo velkou prasklinkou.

Někdy je tato prasklina tak velká, že přesahuje do dalších částí těla. Lékaři to nazývají píštělí.

Fistula může být naléhavou lékařskou situací, protože umožňuje stolici z střeva jít na jiná místa v těle.

Protože stolice přirozeně obsahuje značné množství bakterií, může zanést píštěl bakterie do jiných částí těla, což vede k infekcím a poškozením. Lékaři obvykle musí na operaci při léčbě píštěle.

Toto je opět vzácná, ale potenciální komplikace análního sexu. Z tohoto důvodu je důležité používat správné lubrikační gely a zastavit anální sex, pokud dojde k bolesti.

Hledáš partnera pro anální sex? Seznam se na Bezva Flirtu

Flirt seznámení

BezvaFlirt.cz

Moderní seznamovací aplikace určená všem, kteří se chtějí bavit online a zažít bezva flirt se sympatickými lidmi a domluvit si osobní setkání.

V aplikaci si můžete filtrovat profily dle nahoty fotografií aby jste nebyli obtěžováni v případu, že je to pro Vás nežádoucí a mohli si aplikaci užít na plno.

K dispozici je vestavěný video chat a další technické vychytávky.

seznamka bezva flirt


Existují dlouhodobá rizika?

Někteří lidé věří, že možným rizikem análního sexu je to, že konečník se bude natahovat dlouhodobě a že toto poškození může vést k fekální inkontinenci . Zpravidla s tím lékařští odborníci nesouhlasí.

Zjistilo se, že 39,3 procent žen a 6,5 procent mužů mělo anální styk. Bylo také zjištěno, že míra fekální inkontinence byla mírně vyšší u mužů a žen, kteří měli anální styk ve srovnání s těmi, kteří ho neměli. Muži, kteří měli anální styk, měli vyšší míru fekální inkontinence než ženy.

Studie vedla vědce k závěru, že existuje potenciální souvislost mezi fekální inkontinencí a análním sexem. Mnoho odborníků však studii kritizovalo, protože nehodnotila další faktory přispívající k fekální inkontinenci.

Proto je pro lékaře a vědce obtížné plně potvrdit studii a její výsledky jako důkaz, že fekální inkontinence je skutečným možným dlouhodobým rizikem análního sexu.

Obecně platí, že pokud lidé přijmou opatření, která zahrnují použití dostatečného množství análního lubrikantu a zdržení se styku, pokud osoba cítí bolest. Neměli by očekávat, že by fekální inkontinence byla dlouhodobá komplikace análního sexu.

Závěrem

Anální sex může být pro některé lidi bezpečným a příjemným stykem. Pokud osoba přijme preventivní opatření, například používání lubrikantů na vodní bázi, může minimalizovat rizika.

Komunikace s partnerem o nepohodlích spojených s análním sexem může také snížit pravděpodobnost zranění způsobených třením. Při análním sexu se ženou je doporučováno současné dráždění fenoménu s názvem klitoris

Také ti, kteří nejsou v monogamním sexuálním vztahu nebo kteří se chtějí vyhnout těhotenství, by měli používat kondomy k minimalizaci rizika přenosu STI a těhotenství.

pošli příběh přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..