Co to je Klitoris
Úvod » Erotická nápověda » Co to je Klitoris informace o ženském orgasmickém fenoménu

Co to je Klitoris informace o ženském orgasmickém fenoménu

|
Čas na čtení 3 minuty
pošli příběh přátelům

Slovo klitoris (clitoris) pochází z řečtiny, ze slova vábící klíč – kleitoris, tedy klíč k něčemu tajemnému, ale neskutečně přitažlivému. Stimulací klitorisu dochází k navození pocitu sexuálního vzrušení a pak orgasmu. To je hlavní úkol klitorisu. Český název poštěváček byl odvozen od slovesa poštívat, tedy dráždit, podněcovat. Díky klitorisu může být k orgasmu podrážděna a podněcována každá žena, i ta, která neprožívá orgasmus vaginální.

Kde mám najít ten zázračný klitoris

Když si žena lehne nebo sedne a roztáhne nohy, budou vidět malé stydké pysky. Ty se ve své horní části sbíhají a v tomto místě můžete vidět malý růžový hrášek, klitoris. Klitoris je velmi citlivý orgán, který může podobně jako mužský penis ztopořit a ztvrdnout. Pokud byste ho hledali dotekem, je to místo, které je nejvíce citlivé a doteky na něm vzbuzují příjemné pocity a vzbuzují sexuální vzrušení. Je kryt malou předkožkou, která ho chrání před nechtěným drážděním, při ztopoření pak z předkožky vystupuje. Při delším dráždění klitorisu dochází u ženy k orgasmu. Tento orgasmus je nazýván klitorálním, na rozdíl od orgasmu vaginálního.

Klitoris slouží pouze k potěšení

Co to je Klitoris
Pánové nezanedbávejte klitoris…

Klitoris je sice malý orgán, ale má velký význam. Je propojený s mnoha nervovými zakončeními a erotogenní tkání. Slouží výhradně k tomu, aby ženě poskytl co největší uspokojení. Klitoris je výchozím bodem orgasmu rozhodně se nevyplatí na něj při sexu zapomínat. Klitoris se při dráždivém vzrušení hýbe – přibližně jedenkrát ve vteřině. Během orgasmu se tento tep ještě zvyšuje, po prožití orgasmu se klitoris rychle navrací do původního rytmu.

Pánové pozor klitoris je extrémně citlivý

Klitoris je součástí většího erotogenního systému, ze kterého vidíte jen malou část, zbytek je ukryt uvnitř těla. Při dráždění a následném vzrušení se tato erotogenní zóna silně prokrví, klitoris zčervená a zvětší se, podobně jako stydké pysky. Klitoris je neskutečně jemný a citlivý, což je způsobeno jeho složením. Možnost obrovského prokrvení a významný počet nervových zakončení jsou zodpovědné právě za tuto citlivost a možnost růstu.

Díky tomu je klitoris považován za významný erotický symbol!

Seznamky
Rady a tipy pro šťastný vztah

Seznamky.com


Autorské dílo. ©. Všechna práva vyhrazena

Testy vibrátorů
pošli příběh přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..